Eerder aanvragen stroomaansluiting voor nieuwbouwprojecten

Vanaf 1 oktober 2026 kunnen gemeenten voor nieuwbouwprojecten eerder een stroomaansluiting en de ruimte die daarvoor nodig is op het stroomnet aanvragen. De regeling is bedoeld voor de nieuwbouw van woningen en scholen.

Bouwt u in de komende 10 jaar woningen of een school? Dan kunt u misschien gebruikmaken van deze regeling. Geef het aan ons door uiterlijk 13 september via de webpagina www.leiderdorp.nl/stroomaansluiting

Waarom?

Ontwikkelaars vragen een aansluiting op het elektriciteitsnet meestal pas aan als hun project al vergevorderd is. Vanwege de drukte op het elektriciteitsnet komen deze projecten op een wachtlijst te staan. Met deze regeling kunnen we al in een vroege fase van het project een plek op de wachtlijst aanvragen bij netbeheerder Liander. Dat kan ook als er nog geen ontwikkelaar is gekozen of als er nog geen omgevingsvergunning is verleend.

We maken vervolgens één volgordelijst van alle binnengekomen projecten binnen de gemeente. De gemeente publiceert deze lijst met een bezwaartermijn van 10 dagen. Daarna dienen we de aanvragen in bij de netbeheerder. Wij doen de aanvraag, maar de netbeheerder beslist uiteindelijk of er capaciteit beschikbaar wordt gesteld.

Deel dit nieuwsbericht