Gemeente Leiderdorp steunt wereldwijde campagne tegen geweld tegen vrouwen

Orange the World is een jaarlijkse campagne van UN Women tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. De campagne loopt van 25 november tot 10 december 2025. Dit is vanaf de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen tot de Internationale Mensenrechtendag. Tijdens deze periode zijn er wereldwijd diverse activiteiten. Ook in Leiderdorp steunen we de campagne en vragen we aandacht voor het beëindigen van geweld tegen vrouwen. 

Orange the World-vlag 

Op dinsdag 25 november hijst het college van Leiderdorp de Orange the World-vlag bij het gemeentehuis. Overal ter wereld in vele steden en dorpen wordt met het hijsen het startsein gegeven voor de wereldwijde campagne. 

Diverse activiteiten In de regio zijn verschillende activiteiten. 

Op www.orangetheworld-leiden.nl/activiteiten ziet u wat er wordt georganiseerd. Ook in Leiderdorp zijn er lokale initiatieven. De bibliotheek BplusC organiseert gedurende één week een boekenexpositie rondom het thema. Ook is er een filmvertoning waarbij een ervaringsdeskundige aanwezig is om in gesprek te gaan over het onderwerp in samenwerking met Incluzio. 

Op de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen neemt burgemeester Tjarda Struik deel aan paneldiscussie. Deze bijeenkomst is georganiseerd door de Provinciale Staten Zuid-Holland. Samen met andere burgemeesters spreekt zij over het thema ‘Stop geweld tegen vrouwen’. Met deze bijeenkomst zetten zij samen een stap richting een bewuster en veiliger Zuid-Holland voor vrouwen en meisjes. 

Meld een onveilig gevoel 

De gemeente Leiderdorp wil dat iedereen zich veilig voelt in het dorp. Daarom start de gemeente ‘Onveilig? Zo gemeld. Inwoners worden opgeroepen om plekken te melden waar zij zich onveilig voelen of waar er iets vervelends is gebeurd. Bij spoed bel 112. Inwoners kunnen hun melding eenvoudig doorgeven via de ‘Zo Gemeld-app’ of via www.leiderdorp.nl/melding. De gemeente gebruikt deze meldingen om situaties in kaart te brengen en waar nodig maatregelen te nemen om de veiligheid te verbeteren. 

Deel dit nieuwsbericht