Op donderdag 16 april staat het maandelijkse Mantelzorgcafé Leiderdorp in de Sterrentuin in het teken van het thema levend verlies. Een onderwerp dat veel mantelzorgers en cliënten raakt, maar waar vaak weinig ruimte voor is.
Wat is levend verlies?
Levend verlies verwijst naar het voortdurende rouwproces waar veel mantelzorgers mee te maken krijgen wanneer een naaste verandert door ziekte, beperking of achteruitgang. Hoewel iemand er nog is, kan er sprake zijn van gevoelens van verdriet, gemis en onzekerheid. Iedereen kan levend verlies ervaren, doordat zij merken dat zij bepaalde dingen niet meer kunnen of dat hun leven niet meer is zoals voorheen, bijvoorbeeld als gevolg van een chronische ziekte of beperking, of na een plotselinge gebeurtenis zoals een beroerte, hartinfarct of ongeval. In tegenstelling tot traditioneel verlies, zoals het overlijden van een geliefde, is levend verlies blijvend en veranderlijk, zonder een duidelijk einde.
In gesprek over rouw en veerkracht
Gastspreker Robert Gebhardt, vrijwilliger bij Humanitas Rijnland (Steun bij Rouw en Verlies), gaat tijdens deze avond in op wat levend verlies betekent en hoe mantelzorgers en cliënten hiermee om kunnen gaan. Er is ruimte voor herkenning, het delen van ervaringen en het verkrijgen van inzicht, evenals informatie over ondersteuningsmogelijkheden.
Mantelzorgcafé Leiderdorp
Het Mantelzorgcafé vindt elke derde donderdag van de maand plaats en is bedoeld voor mantelzorgers, zorgvragers en andere geïnteresseerden uit Leiderdorp, Leiden en omgeving. Het is een laagdrempelige plek voor ontmoeting en informatie.
Datum:
donderdag 16 april
Tijd:
19.30 – 21.00 uur (inloop vanaf 19.15 uur
Locatie:
de Sterrentuin, Van Diepeningenlaan 110, Leiderdorp
Toegang:
gratis, aanmelden is niet nodig
Vragen of informatie:
Joyce Lokker, Mantelzorgcoach Incluzio, joyce.lokker@incluzio.nl, 071 541 35 36