Succesvol eerste Mantelzorgcafé

Vorige week was het allereerste Mantelzorgcafé in Leiderdorp. Zowel mantelzorgers als betrokken organisaties reageerden hier positief op.

Het Mantelzorgcafé is een laagdrempelige ontmoetingsplek. Hier kunnen mantelzorgers informatie krijgen, ervaringen kunnen delen, vragen kunnen stellen en steun vinden bij elkaar en bij professionals.

Terugblik op eerste Mantelzorgcafé

Tijdens de eerste bijeenkomst werd het thema mantelzorgondersteuning in Leiderdorp centraal behandeld. Joyce Lokker, mantelzorgcoach bij Incluzio, vertelde over de ondersteuning die Incluzio biedt aan mantelzorgers. Daarnaast gaf Inger Zeelenberg van Steun bij Mantelzorg uitleg over de rol van de mantelzorgmakelaar en Wlz-cliëntondersteuner. Ook liet Inger Zeelenberg weten welke praktische en emotionele steun daarmee beschikbaar is voor inwoners van Leiderdorp. 

Geslaagde start

De sfeer was warm en open, waardoor de 20 deelnemers zich vrij voelden hun verhaal te delen. Aanwezigen lieten weten de herkenning en het begrip waardevol te vinden. Ook vonden ze het fijn informatie te krijgen over (regel)zaken waar je als mantelzorger mee te maken hebt. De organisatoren kijken tevreden terug op de geslaagde start.  

Op verzoek van de aanwezige mantelzorgers wordt het Mantelzorgcafé nu iedere maand in deze vorm georganiseerd. Daarmee willen zij mantelzorgers in Leiderdorp en omgeving blijvend informeren, ondersteunen en versterken.

Volgende Mantelzorgcafé

Het eerstvolgende Mantelzorgcafé is op donderdag 16 oktober in theater De Sterrentuin. De inloop is vanaf 19.15 uur. Het programma is van 19.30-21.00. Gastspreker deze avond is Henri Nieuwhuis van Zicht op Geld. Hij spreekt over financiële gevolgen (en voordelen) bij opname van een partner in een zorginstelling.

Deel dit nieuwsbericht